ČESKY
ČeskyEnglishDeutche

Rady a nápady

Odstranění moči

Jistě to všichni známe, na dně ubikací se vytváří nánosy zaschlé moči, která nejde vymýt. Pomoc je jednoduchá: stačí použít ocet nebo kyselinu citronovou přidat trochu teplé vody a nechat tak 10 min působit. Při velkém nánosu opakovat a ubikace bude jako nová.

Snadné vyčištění napáječek

Stačí do napaječky nasypat trochu rýže, přilít trochu vody a třepat. Napaječka je pak dokonale čistá, rýže se dostane i do míst kam se s kartáčkem na lahve nedostanete.

Napáječka

Myslím, že mnoho z nás řeší problém s velikostní napaječek - jsou moc malé! Tyto napáječky, viz. obrázek se dají bez problému použít na PET lahev.

A tím si vytvoříte dostatečně velkou napaječku pro několik zvířat.
U malých PET láhví 0,33 l nám díky přerušovanému závitu netěsnily a tudíž protékaly, u velkých bez potíží. I 0,5l nebyl problém.

Kašička pro odvrhlá mláďata- BORISOVKA

Kašička určená na krmení mláďat, pokud nejsou kojena matkou, nebo na dokrmování slabších mláďat. Doporučená denní dávka je 5-20 ml, podle velikosti mláďat. Malé miminko má žaludek velký ani ne 1 ml. Krmí se dle potřeby 1x za dvě až tři hodiny (pokud je mládě úplně osiřelé) nebo méně často (pokud jen dokrmujeme) stříkačkou bez jehly. Interval krmení se zvyšuje podle stáří a stavu mláďat.
Díky této kašičce se nám podařilo zachránit Cloe. Doufám, že vám také pomůže.
Tento recept převzat ze stránek CHS Velvet.

  • plnotučné mléko 48 dílů
  • nízkotučný tvaroh 36 dílů
  • sladká smetana 6 dílů
  • žloutek 2 díly
  • olej 1 díl

Zálomek

Zálomek je,že má vlastně, jako my lidé, nahoře částečně zalomené ucho. Jedná se o mírnou kosmetickou vadu, která se může dědit. Podle standardu je jeden zálomek jen mírná "vada", takže nevadí v registraci i na výstavu může, ale sráží se bod v hodnocení, kdežto 2 zálomky se už berou jako hrubá "vada" takže morče nebude ani zaregistrováno a ani na výstavu nemůže max. do třídy mazlíků.

Jaké je to pohlaví?

Mnoho lidí má problém poznat samečka od samičky snad vám pomůžou tyto obrázky. Jsou to 5 denní miminka.

Samička Sameček


Fantom Chlum - CHS čistokrevných morčat s PP
2009 Created by M-Design, Publikační Systém Fantom PSF 3.5 CAVIA EDITION
Pracuji ...